Nawigacja

Aktualności

Uroczyste wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego i otwarcie oddziału w SP ZOZ MSW w Gdańsku

Data publikacji 24.03.2015

W dniu 20 marca 2015 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW (SP ZOZ MSW) w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego oraz otwarcie zmodernizowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Akredytacja jest dobrowolnym procesem zewnętrznej oceny mającej na celu potwierdzenie spełniania przez podmiot leczniczy standardów akredytacyjnych. Szpitale, które uzyskały certyfikat akredytacyjny są postrzegane jako bezpieczne i przyjazne pacjentowi, akredytacja wpływa na lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie szpitala. Certyfikat akredytacyjny jest wydawany na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2009 r., Nr 52, poz. 418, z późn. zm.). Certyfikat ważny jest 3 lata.

Uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacyjnego połączona została z otwarciem zmodernizowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Przeprowadzona w 2014 r. przebudowa oddziału była współfinansowana ze środków pochodzących z dotacji z budżetu państwa, przyznanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oddział został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt monitorujący oraz podtrzymujący funkcje życiowe.

Więcej o SP ZOZ MSW w Gdańsku 

do góry