Nawigacja

Aktualności

Uroczyste otwarcie oddziałów i wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego SP ZOZ MSW w Łodzi

Data publikacji 24.03.2015

W dniu 23 marca 2015 r. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW (SP ZOZ MSW) w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych oddziałów otolaryngologicznego i okulistycznego oraz wręczenie Certyfikatu Akredytacyjnego.

W uroczystości otwarcia kompleksowo zmodernizowanych oddziałów otolaryngologicznego i okulistycznego uczestniczyła Teresa Piotrowska, Minister Spraw Wewnętrznych. Wyremontowany Oddział Otolaryngologiczny składa się z 7 sal szpitalnych z 15 łóżkami, w Oddziale Okulistycznym na 5 salach przygotowano łącznie 10 łóżek. Oddział Otolaryngologiczny specjalizuje się w zakresie zabiegów endoskopowych, natomiast Oddział Okulistyczny – w zakresie leczenia jaskry oraz zaćmy. Przeprowadzona w 2014 r. przebudowa oddziałów była współfinansowana ze środków pochodzących z dotacji z budżetu państwa, przyznanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Oddziały zostały wyposażone w nowy sprzęt, w tym medyczny. Dzięki inwestycji nastąpiła poprawa jakości świadczeń medycznych udzielanych pacjentom.

Uroczystość otwarcia zmodernizowanych oddziałów została połączona z wręczeniem Certyfikatu Akredytacyjnego. Certyfikat Akredytacyjny jest przyznawany jednostkom służby zdrowia, które wyróżniają się wysoką jakością świadczonych usług, są bezpieczne i przyjazne pacjentowi, akredytacja jest potwierdzeniem lepszego i sprawniejszego funkcjonowania szpitala. Certyfikat akredytacyjny jest wydawany na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2009 r., Nr 52, poz. 418, z późn. zm.). Certyfikat ważny jest 3 lata.

Należy zauważyć, że w ostatnich latach Szpital MSW w Łodzi intensywnie się rozwija, o czym świadczą otrzymane liczne wyróżnienia i nagrody, m.in.: Statuetka Lidera Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia (2009); Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2010); Wyróżnienie Bezpieczny Szpital 2014, Certyfikat Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia (2015).

Więcej o SP ZOZ MSW w Łodzi

do góry