Nawigacja

SP ZOZ MSWiA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Złocieńcu


Rodzaj
szpital
Posiadane certyfikaty
-
Otrzymane nagrody i wyróżnienia
LIDER 2012 w kategorii „Rozwój przedsiębiorstwa”; 2012 Gazela Biznesu

Informacje o podmiocie

Historia

Zespół architektoniczno-urbanistyczny Szpitala powstał na początku XX w. Otwarty został w dniu 6.10.1906 roku jako ośrodek rehabilitacji i rekonwalescencji dla pacjentów z terenu Pomorza oraz Maklenburgii. W czasie I wojny światowej funkcjonował jako szpital wojskowy, a w czasie II wojny światowej stanowił ośrodek rehabilitacji dla pilotów niemieckich. Po II wojnie światowej funkcjonował na przemian jako sanatorium lub szpital leczący chorych ze schorzeniami płuc, w tym także gruźlicę. Od 1997 roku został przekształcony w szpital specjalistyczny specjalizujący się w rehabilitacji kardiologicznej, ogólnoustrojowej oraz leczeniu zaburzeń nerwicowych.

Profil działalności

W Szpitalu leczy się pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia w trzech oddziałach szpitalnych w warunkach stacjonarnych: Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Rehabilitacji Kardiologicznej, Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Szpital przyjmuje również pacjentów w Poradni Rehabilitacyjnej oraz wykonuje zabiegi rehabilitacyjne ambulatoryjne w Dziale Usprawniania Leczniczego.

Misja szpitala brzmi „Zdrowie i dobro pacjenta jest naszą powinnością”. Szpital przyjmuje pacjentów z terenu całej Polski.

Lokalizacja

Szpital jest usytuowany w sosnowo-bukowym lesie nad jeziorem Kańsko w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, około 5 km od Złocieńca. Zespół architektoniczno-urbanistyczny wraz z parkiem naturalistycznym, który obejmuje 2,4 ha, jest wpisany do rejestru zabytków. Jezioro Kańsko, przy którym położony jest Szpital, znajduje się 117,9 m n.p.m., ma 54,2 ha powierzchni i 6 m głębokości. Długość linii brzegowej wynosi 4,2 km. Fachowa opieka oraz położenie Szpitala w środku lasu, korzystny i unikalny mikroklimat oraz kontakt z nieskażoną jeszcze przyrodą dodatkowo wspomaga prawidłowe leczenie.

Przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych

Szpital jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Główny budynek Szpitala wyposażony jest w dwa dźwigi osobowe, w tym jeden typu „łóżkowego” z dostępem od zewnątrz budynku.

Co nas wyróżnia

Szpital jest placówką, którą wyróżnia przede wszystkim indywidualne podejście do pacjenta i najwyższa jakość oferowanych usług medycznych oraz pełna  diagnostyka schorzeń wraz z ustaleniem procesu przywracania pełnej sprawności fizycznej pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej. Piękne położenie placówki nad jeziorem i w środku bukowo-sosnowego lasu gwarantuje doskonałą atmosferę i dodatkowo sprzyja leczeniu.Kierownictwo

Dyrektor - lek. med. Ewa Giza

Marcin Szustak - Zastępca  dyrektora ds. medycznych

Wiesława Szelong - Główny Księgowy

Krzysztof Jach - Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego

Kontakt

Array
do góry