Służba Zdrowia MSWiA SP ZOZ MSWiA w Białymstoku - SP ZOZ MSWiA -

Nawigacja

SP ZOZ MSWiA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku


Rodzaj
szpital
Posiadane certyfikaty
ISO 9001:2008 Nr GDK0003575, ważny do 14 września 2018 r.
Otrzymane nagrody i wyróżnienia
-

Informacje o podmiocie

Zlokalizowany w centrum Białegostoku Szpital cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców stolicy Podlasia, ale również osób przyjeżdżających z całego regionu oraz ościennych województw. W Internecie placówka reklamuje się jako „Ulubiony Szpital Białostoczan”, ponieważ Szpital oraz poradnie specjalistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów.

Zakład ma doświadczony personel medyczny, dobrą bazę lokalową wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny. W Oddziale Kardiologii kierowanym przez doktora Bogdana Galara, w którym wszczepiane są kardiowertery i defibrylatory, świadczenia zdrowotne udzielane są na wysokim poziomie. Zakład zapewnia kompleksowe leczenie w zakresie urologii – w kierowanym przez doktora Lecha Gałka Pododdziale Urologii leczonych jest ponad 1000 osób rocznie, natomiast w poradni urologicznej udziela się rocznie ponad 15 tys. porad.

Szpital znany jest także ze świetnych chirurgów, Oddział Chirurgii Onkologicznej kierowany przez doktora Leszka Kozłowskiego specjalizuje się między innymi w leczeniu nowotworów piersi. Sporym powodzeniem cieszą się również usługi Pododdziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w którym z roku na rok rośnie liczba wszczepianych endoprotez stawu biodrowego oraz stawu kolanowego.

Ponadto do 15 poradni specjalistycznych dziennie rejestruje na wizyty ponad 500 pacjentów. Pacjenci korzystają z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego szpitala: aparatów RTG, USG oraz Tomografu Komputerowego, wzrasta też liczba badań wykonywanych w nowoczesnych wnętrzach Pracowni Endoskopii oraz Pracowni Patomorfologii.

 

Co nas wyróżnia

Szpital posiada jedyny na północno-wschodniej Polsce Oddział Geriatrii. Pacjenci w podeszłym wieku chwalą sobie pobyt w kierowanym przez profesor Barbarę Bień 21-łóżkowym Oddziale Geriatrii, a przede wszystkim życzliwe oraz troskliwe podejście do problemów ludzi starszych. Dzięki kompleksowej opiece seniorzy szybciej wracają do zdrowia, a pobyt na oddziale znacząco poprawia ich dotychczasowy komfort życia.Kierownictwo

Ewa Zubrzycka-Klecz  p.o. Dyrektora

Ewa Zubrycka-Klecz – Główny Księgowy

Krystyna Baranowska – Naczelna Pielęgniarka

Kontakt

ul. Fabryczna 27
15-471 Białystok

tel. 85-869-35-50 (sekretariat)

fax:

sekretariat@zozmswia.bialystok.pl

strona internetowa

Rejestracja

E-rejestracja

Telefon do Rejestracji lekarzy specjalistów: 85-869-49-67

Telefon do Rejestracji lekarzy POZ: 85-869-45-76

Informacje o przyjęciu do szpitala, rejestracji do poradni

Godziny otwarcia

Array
do góry