Nawigacja

SP ZOZ MSWiA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Sopocie


Rodzaj
sanatorium
Posiadane certyfikaty
ISO 9001:2015 ważny do 30.06.2022 r.
Otrzymane nagrody i wyróżnienia
-

Informacje o podmiocie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSW w Sopocie rozpoczął działalność 01.05.1987 r. jako Ośrodek Sanatoryjno-Rehabilitacyjny MSW. W Ośrodku leczono pacjentów dorosłych, a podstawowymi profilami leczenia były: reumatologia, pulmonologia, choroby układu krążenia. Zarządzeniem Nr 9 z dnia 2 czerwca 1998 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został przekształcony w samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.

Misja Sanatorium brzmi: „Sanatorium HELIOS promuje zdrowie osób poprzez kompleksowe oddziaływanie na pacjenta, czyli dobór właściwych metod leczenia, dietę, klimat nadmorski oraz sposób zagospodarowania wolnego czasu ”. W Sanatorium stosowana jest strategia najwyższej jakości tzn. wysoka cena i najwyższa jakość. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług jest uzyskany w lipcu 2004 roku Certyfikat ISO 9001:2008 zweryfikowany w 2013 roku i przedłużony do lipca 2016 roku. Warunki lokalowe, sprzęt medyczny, poziom kwalifikacji personelu pozwalają na skuteczną realizację przez Sanatorium wdrożonej Polityki Jakości, która brzmi: „Promujemy zdrowie kuracjuszy poprzez kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem naturalnych walorów nadmorskiego uzdrowiska. Usługi świadczymy zgodnie z oczekiwaniami pacjentów oraz według najlepszych standardów, przywracając wiarę we własne siły i możliwości. Działamy profesjonalnie, a więc skutecznie i bezpiecznie, ponieważ czujemy się odpowiedzialni za wszystkich naszych podopiecznych. Miarą naszego sukcesu jest zadowolenie pacjentów, ale także pracowników, dlatego na bieżąco analizujemy efektywność prowadzonej działalności. Utrzymywanie i ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością, zgodnego z normą ISO 9001:2008 oraz Systemu HACCP, opartego na analizie zagrożeń i krytycznych punktach kontroli, jest wyrazem troski o przyszłość naszych kuracjuszy, pracowników, współpracowników oraz dostawców”.

Sanatorium zajmuje się leczeniem schorzeń układu krążenia oraz nerwowego, chorób układu ruchu w tym: schorzeń reumatycznych, rehabilitacją po urazach narządu, pomaga pacjentom ze schorzeniami układu oddechowego.

Istotnym przedmiotem działalności Sanatorium jest rehabilitacja kardiologiczna dla pacjentów po zawale serca i zabiegach kardiochirurgicznych. Sanatorium udziela świadczeń zdrowotnych w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym na podstawie skierowania z NFZ lub osobom, które zakupiły pobyt komercyjny.

Mimo wzrastającej corocznie liczby obiektów sanatoryjnych w Trójmieście, dobra pozycja na rynku usług medycznych przyciąga wielu kuracjuszy. Sanatorium położone jest w strefie uzdrowiskowej miasta Sopot – perły uzdrowisk bałtyckich. Usytuowane jest tuż nad brzegiem morza (50 metrów od plaży), wśród zieleni, w pobliżu ujęcia solanki ze Zdroju Św. Wojciecha.

Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co nas wyróżnia

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA spełnia wszelkie standardy stawiane nowoczesnym zakładom leczniczym zarówno pod względem warunków hotelowych, jak i wysoce specjalistycznej opieki medycznej. Jako jedyne Sanatorium w Trójmieście wykonuje zabiegi kąpieli solankowych z zastosowaniem solanki czerpanej ze źródła Świętego Wojciecha, do którego Sanatorium jest bezpośrednio podłączone. Sanatorium jest wpisane na listę Ministra Zdrowia jako ośrodek prowadzący specjalizacje oraz staż cząstkowy z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej.

Sanatorium prowadzi praktyki studenckie w ramach współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Akademią Wychowania Fizycznego, Wyższą Szkołą Zarządzania.

Sanatorium proponuje wsparcie psychologiczne i psychoterapię w zakresie terapii depresji, stanów lękowych ( często związanych ze stanem zdrowia), uzależnień, relacji z najbliższymi, kryzysów, zaburzeń seksuologicznych. W Sanatorium znajduje się kaplica, w której kapelan sanatoryjny regularnie odprawia nabożeństwa.Informacje dla pacjentów

Oddziały

 • Oddział rehabilitacji kardiologicznej 
 • Oddział ogólnosanatoryjny dla dorosłych o profilach leczenia:  schorzenia układu ruchu, układu oddechowego, układu krążenia i osteoporozy 
 • Oddział rehabilitacji schorzeń narządu ruchu
 • Oddział szpitalny o profilach: schorzenia układu ruchu, układu oddechowego, układu krążenia 
 • Pododdział dzienny rehabilitacji ogólnoustrojowej

Poradnie

 • Poradnia Uzdrowiskowa
 • Poradnia Rehabilitacyjna

Zakłady i pracownie diagnostyczne i zabiegowe

 • Pracownia nieinwazyjnych badań kardiologicznych
 • Dział usprawniania leczniczego
 • Pracownia psychologiczna
 • Pracownie: masażu, balneologiczna i fizjoterapii

Kierownictwo

Agnieszka Kowalczyk – Dyrektor

lek. med. Ewa Brzezik-Szafran – Zastępca Dyrektora

Beata Kozłowska – Główna Księgowa

Mirosława Kisicka – Przełożona Pielęgniarek

Kontakt

ul. Bitwy Pod Płowcami 63/65
81-731 Sopot

tel. 58-551-12-28 (centrala), w.202 (sekretariat)

fax: 58-550-70-06

sekretariat@sanatorium-helios.com.pl

strona internetowa

Rejestracja

Kontakt

Godziny otwarcia

Array
do góry